3 dôvody, prečo sa vaše podnikanie v oblasti zdravého koučovania nezačína a ako ich opraviť

Foto: Riccardo Annandale, Unsplash

Bola som tam. Z vašej novej cesty ako zdravotného trénera ste nadšení. Vzali ste všetky osvedčenia, prečítali ste všetky knihy a dokonca ste dostali vizitky. Dokonca ste trénovali niekoľko klientov.

Nerobíte si však peniaze, ktoré chcete. Nezískavate klientov, ktorých chcete. Vaše podnikanie nepreteká tak, ako ste si predstavovali.

To môže byť odrádzajúce. Je to odrádzajúce. Nie ste sami.

Prečo to nefunguje?

Môžete si začať myslieť, že nie ste dobrým trénerom! To však nie je tento prípad. Do tohto bodu ste sa dostali z nejakého dôvodu.

Skutočne sa deje to, že musíte urobiť nejaké upratovanie domu. Ako všetci všetci, v pozadí sa toho veľa deje. Máme sklon dostať sa z rany alebo zarovnania z času na čas z dôvodov rôznych dôvodov. Možno ste začali túto cestu bez skutočného zamerania. Tento nápad znel skvele, takže ste sa rozhodli, že „budem trénerom!“. Čo v žiadnom prípade nie je zlé, ale musíte urobiť trochu viac práce.

Podnikanie, najmä podnikanie ľudí, môže byť ťažké. Takže musíte byť dobre vybavení a spojiť svoje „ish“.

Všetky certifikácie na svete vás nepripravia na proces skutočnej zmeny, ako sa niekto správa! Musíte byť na vrchole svojej hry!

Tak som prišiel s tromi veľkými dôvodmi, prečo vaše podnikanie v oblasti koučovania v oblasti zdravia nemusí byť tak horúce.

1). Vaše ciele sať

Nehovorím, že nemáte dobré ciele. Hovorím, že ste nevytvorili mocných. Jedná sa o menič hier. Možno si myslíme, že vieme, čo chceme, ale niekedy je to celá povrchová úroveň.

Často sa to prejaví vo forme „Chcem ľuďom pomôcť schudnúť!“.

To je úžasné, ale je to to, čo skutočne chcete? Je to to, čo tá najhlbšia strana, skutočná vy, naozaj chce z tejto cesty.

Odpoveď znie nie.

Musíte hľadať hlbšie, aby ste našli viac účelu za vecami, ktoré chcete, a dokonca aby ste zistili, čo chcete. Takže uchopte pero, uchopte papier a začnite kopať.

Opýtajte sa sami seba, PREČO kým nezačnete nenávidieť slovo. Napíšte počiatočný cieľ. Potom sa na to pýtajte.

„Chcem ľuďom pomôcť schudnúť“

"Prečo?"

"Myslím, že im to vráti ich dôveru."

"Prečo?"

"Pretože sa im bude páčiť, ako vyzerajú v zrkadle"

Ako to funguje? Veľa sa prehlbuje a dostanete konkrétnejšie. Potrebujeme špecifickosť. Rovnako ako potrebujete špecifickosť v školiacom programe, aby ste dosiahli určitý výsledok. Platia rovnaké pravidlá!

Druhé cvičenie, ktoré môžete urobiť, je napísať každý jeden cieľ pre vaše koučovanie. Zoberte to až do 10 rokov. Odtiaľ ich môžete zúžiť.

Na koniec každého jednotlivého cieľa pridajte „pretože“. Niektorí z nich nebudú mať. Dobré správy, práve ste našli viac zamerania! Môžete to urobiť, aby ste odstránili veci, ktoré pre vás v skutočnosti nemajú význam. Môžete sa k nim vrátiť, ale zatiaľ môžu sedieť nabok. Potrebujeme sa zamerať.

Odtiaľ by ste mali položiť nejaké dosť silné veci. Potom budete mať lepšiu prehľadnosť a sústredíte sa na danú situáciu. Tu môžete lepšie plánovať a strategizovať.

Pamätajte na jednu vec, nebojte sa o to, čo nechcete. Dajte si pozor na to, čo chcete.

2). Vaše marketingové zameranie chýba

Nie som odborník na marketing, ale viem, že sa zameriavam. Títo dvaja idú ruka v ruke. Kedykoľvek sa snažíte niečo predať, dosiahnutie masy je ťažké. Keď sa snažíte pomôcť všetkým, nakoniec nikomu nepomôžete.

Pravdepodobne vám chýbajú klienti a peniaze, pretože nezacielujete na tých správnych ľudí. Určite ste dostali niekoľko ľudí na registráciu, ale boli to tí ľudia, ktorých chcete trénovať?

Musíme zistiť, aký je náš ideálny klient vôbec prvý.

Ak nemáte žiadnych klientov, YET, musíte byť kreatívni. Musíme si postaviť avatara. Nie ako veľké modré chlapi, ale model vášho ideálneho klienta. Takže strávte nejaký čas kopaním sa s týmito novými cieľmi a premýšľajte o tom, komu skutočne chcete pomôcť.

Sú to ženy? Sú to muži? Možno sú to zaneprázdnení podnikatelia. Čo robia pre prácu? Sú ženatí? Majú deti?

Buďte konkrétni a zamerajte sa! Zostavte svoju ideálnu osobu a dajte im život. To vám pomôže prísť na to, ako potrebujete vyjadriť svoj marketing alebo ho dokonca nájsť.

(Nazýva sa to aj nájdenie trhu NICHE a je to mimoriadne dôležité)

Napríklad povedzme, že chcete pomôcť zostať doma doma mamičky schudnúť a získať dôveru. Pravdepodobne existuje veľa plných skupín na Facebooku, ktoré by ste si mohli vyskúšať. Neodporúčam prichádzať do rozpálenia a snažiť sa predávať ľuďom, ale môžete začať budovať vzťahy a šíriť slovo o tom, čo robíte.

Je to ako loviť so správnymi návnadami. Dostanete to, čo chcete chytiť.

Na výsledok, ktorý poskytnete, sa môžete ešte viac zamerať. Namiesto „Pomáham zostať doma mamičky schudnúť.“, Mohlo by to byť „Pomáham zostať doma mamičky stratiť ten tvrdohlavý nadúvaný brucho, aby mohli znovu získať dôveru.“

Vidíte rozdiel?

Ak už máte nejakých klientov a máte ideálneho klienta, potom máte s čím pracovať. Tu by ste viedli pohovory s klientmi.

Páči sa mi to:

• Prečo sa so mnou rád pracuje?
  • Čo vás zaujalo o mojich službách?
  • Aké boli niektoré z bodov bolesti, ktoré ste cítili, že mám riešenia?

Týmto spôsobom môžete vytvoriť skutočne zameraný marketing!

Pri rozmazanom videní nemôžete jazdiť dobre, nezaostrujte sa a cesta je tá vaša.

3). Bojíte sa, že sa tam dostanete

Toto bolo pre mňa ťažké, keď som budoval svoje podnikanie v oblasti koučovania v oblasti zdravia. Veľmi som sa bála toho, čo si o mne ľudia myslia, a mala som nulovú dôveru v to, čo hovorím.

Teraz sa to javí ako bláznivý nápad, pretože je to jedna z mojich obľúbených častí trénera. Stačilo len niekoľko zmien myslenia a praxe.

Ako tréneri, ak sa sami nevytiahneme, nikto nebude vedieť, čo robíme. Ak sa sťažujeme na koučovanie, ale nesťahujeme sa na ľudí ani nepracujeme na vysielaní našej profesie, nemôžeme byť naštvaní, keď nikto nehľadá našu pomoc.

V skutočnosti na vás čaká veľa klientov, ktorí si vás jednoducho nevšimli.

Ak sa chcete dostať na video, fotografie, písanie a hlas, to všetko sú skvelé spôsoby, ako ich vidieť.

Nielen to, ale to vytvára pocit dôvery s potenciálnymi klientmi. Klienti chcú pracovať s niekým, komu môžu veriť, a ak neuvideli vašu tvár, pravdepodobne si ani neuvedomia, že ste skutoční.

Takže choďte von a buďte trochu nepohodlní. Jeden z mojich najväčších mentorov ukončil moje obavy tým, že povedal: „nejde o teba, ale o klienta.“ To navždy zmenilo môj príbeh s týmto problémom.

Spočiatku sa to môže zdať divné, ale postupom času sa to pre vás stáva úplne prirodzené.

Teraz ju musíte jednoducho použiť

Toto sú tri dôvody, prečo sa vaše podnikanie v oblasti koučovania v oblasti zdravia nezačína. Nemusia znieť ako tajné vzorce, ale zmenia celú trajektóriu vášho podnikania. To sú veci, o ktorých väčšina ľudí pri začatí podnikania neuvažuje.

Je to všetko vynikajúca rada, ale musíte ju implementovať. Čím rýchlejšie to uvediete do práce, tým rýchlejšie bude vaše podnikanie rásť.

Šťastné koučovanie!