5 bežných nástrah na voľnej nohe a ako sa im vyhnúť

Každodenné kroky na zlepšenie života na voľnej nohe

Obrázok z unsplash

Slobodné hospodárstvo rastie.

Podľa spoločnosti Forbes tvoria živnostníci v súčasnosti neuveriteľných 35% pracovnej sily v USA.

Stále viac a viac ľudí kopí 9–5 a mapujú svoj vlastný kurz tým, že sa stanú nezávislými.

Ale či už ste nový alebo máte niekoľkoročné skúsenosti, bohužiaľ existuje veľa úskalí, na ktoré sa väčšina nezávislých ľudí v určitom okamihu stane korisťou.

„Dobré veci neprichádzajú ľahko. Cesta je lemovaná nástrahami. “ - Desi Amaz

Dobrou správou je, že s nimi môžete niečo urobiť.

Môžete sa poučiť z mojich chýb.

Nezávislí odborníci, ktorí sú vybavení všetkými správnymi znalosťami a nástrojmi, majú potenciál prosperovať v tejto novej ekonomike. K správnym nástrojom patrí vedieť, ako sa vyhnúť niektorým z najbežnejších chýb, ktoré na voľnej nohe robia.

Toto je 5 z najbežnejších nástrah, s ktorými som sa stretol, a kroky, ktoré som podnikol, aby som im zabránil.

1. Čoskoro dôjdu peniaze

Najbežnejším dôvodom, ktorý vidím, ako sa nezávislí ľudia vzdajú svojho sna, je to, že nedostali zostatok peňazí hneď od prvého dňa. To znamená, že sa vám darí dobre asi mesiac alebo dva, šesť, ak budete mať šťastie, a potom všetko padá do hrnca.

Pravdepodobne ste dosiahli určité úspory, ale po niekoľkých mesiacoch slabého zárobku ste ich spálili. Znie to dobre?

Tešili ste sa z vášho slobodného životného štýlu príliš veľa ... a nechápali ste, aké ťažké to bude.

Keď začnete na voľnej nohe, je KRITICKÉ, aby ste pochopili svoje základné potreby príjmu.

Toto je minimálna suma peňazí potrebná na zaplatenie potrebných vecí:

• jedlo
  • požičať
  • elektrina a wifi
  • telefónne účty
  • účty za kúrenie
  • cestovanie
  • trochu zábavných peňazí, aby ste neprišli o myseľ

Napríklad: moje nájomné je 800 dolárov mesačne a potrebujem asi 50 dolárov týždenne za potraviny, ďalších 50 dolárov týždenne za účty vč. mobilný telefón a povedzme 200 dolárov mesačne za iné veci, ktoré považujem za dôležité (nápoje s priateľmi, jazda vlakom za otcom alebo výlety do kaviarne).

Takže mesačne NEPOTREBUJEM minimálne 1400 dolárov.

Ak nebudem zarábať 1 400 dolárov, spálim vďaka svojim úsporám.

Dáva zmysel?

TENTO POČET ZÁVISÍ NA VAŠU SITUÁCIU.

Nezabudnite vziať do úvahy všetky záväzky týkajúce sa základných potrieb príjmu - zmluvy, hypotéky, záväzky, študentské pôžičky, nájmy, účty atď.

Trik je v tom, aby ste pochopili, aká je vaša minimálna finančná úroveň a aby ste si zarobili túto sumu KAŽDÝ MESIAC.

Po tom všetkom je to omáčka - nakupovanie, výlety, večere, s výnimkou niektorých na daždivý deň.

Dôležité upozornenie; od prvého dňa budete veľmi usilovne robiť túto sumu. Alebo druhý deň. Alebo dokonca deň 100.

Preto musíte mať na svojom účte minimálne 6 mesačné úspory (ideálne viac ako 12 mesiacov) a plán zálohovania *.

Pretože vám bude trvať najmenej 3 mesiace, kým sa priblížite k zárobku svojho základného zárobku.

Kľúčovým faktorom je realita. Trvá dlho, kým sa na voľnej nohe dostanete do dobrého finančného toku, a dokonca aj s niekoľkoročnými skúsenosťami sa stále môžete rýchlo dostať do problémov. Uistite sa, že každý mesiac zarábate základné výdavky.

Kým na voľnej nohe nie je všetko o peniazoch, ak ste krátko po mesiaci, musíte byť so sebou skutoční. Znížte svoje náklady alebo hľadajte spôsoby, ako zarobiť viac, medzi ktoré patrí napríklad hľadanie zamestnania.

* Podľa plánu zálohovania mám na mysli posteľ, na ktorej spať.

2. Nedostatok udržateľného príjmu

Koľko nezávislých dostane zneuctenie, keď stratia veľké ihrisko?

Alebo keď stratia jedného zo svojich najväčších klientov?

Alebo ešte horšie je, keď si uvedomia, že oblasť, v ktorej sa špecializujú, už nie je naozaj žiadaná?

Všetky tieto scenáre vedú k frustrovaným, smutným nezávislým pracovníkom s veľmi nestabilným príjmom.

Stalo sa mi to, pravdepodobne viackrát, ako by som chcel pripustiť ...

Tu je môj kľúč:

Diverzifikácia.

Diverzifikácia pre mňa znamená trávenie času u rôznych klientov a typov práce. Môj príjem pochádza z písania, finančnej analýzy a môjho podnikania.

Pre každý z týchto prúdov mám viacerých klientov a viac spôsobov, ako ich vyhľadať.

Ak niekto prepadne, nie som úplne zaskrutkovaný, pretože dokážem otočiť kohútik na iných projektoch.

Diverzifikácia znamená aj niečo iné dôležité:

-> Marketingová stratégia.

Diverzifikujem svoj čas medzi prácou a hľadaním práce.

Nevkladajte všetky svoje vajcia do „pracovného“ koša.

Aj keď ste zaneprázdnení, mali by ste sa naďalej venovať aplikovaniu a prezentácii úloh, ako aj aktualizovať svoje profily. Toto, ako aj zabezpečenie tokov príjmov z rôznych smerov práce, zabezpečí stály tok klientov na mnoho ďalších mesiacov.

3. Stále pracujeme

Nenechajte sa zdôrazniť zlým riadením času.

Pri prvom spustení môže byť ťažké odhadnúť, ako dlho bude práca trvať. Je to zručnosť, ktorá sa postupom času zlepšuje, ale úprimne povedané, budete sa skutočne učiť iba zo skúseností.

Najprv skúste prijať menšie úlohy, aby ste získali predstavu o tom, ako dlho to bude trvať. Aplikácie a webové stránky na sledovanie času (páči sa mi tmetrický, je bezplatný) vám tiež môžu skutočne pomôcť, takže môžete zistiť, kam ide váš čas.

Je úžasné, ako dlho vám to bude trvať, keď tu a tam pridáte všetky malé kúsky. Ak trávite 2 hodiny projektom, nezabudnite si za tieto 2 hodiny účtovať poplatky.

Naplánujte si dni, aby ste sa nestratili o príliš veľa výstupoch za jeden deň, a nezabudnite nastaviť niekoľko dní v týždni, aby nevykonávali žiadnu prácu. Väčšina ľudí si vyberie sobotu a nedeľu, ale je len na vás.

A vždy, vždy, preceňovať.

Ak preceňujete, ako dlho vám niečo bude trvať, potom najhorší scenár je, že doručíte prácu včas; najlepšie je, že budete hotoví skoro.

Nenechajte sa otrokom v úlohe s veľkým rozsahom a malou mzdou.

Premýšľajte o tom, ako efektívne oceniť čas. Je to ťažké, ale dostanete sa tam!

4. Nedostatok profesionálneho prístupu

Freelancing neznamená napísanie niekoľkých vecí do prenosného počítača pri nosení PJ.

To tiež neznamená, že si môžete vziať dovolenku, kedykoľvek budete chcieť.

Vyžaduje to prácu.

A na prácu potrebujete profesionálny prístup.

Tu sú veci, ktoré mi pomáhajú udržiavať správny postoj:

• Oblečte sa, raňajkujte a pripravte sa na deň. Nie sú tu PJ. PJs = čas vychladnutia (masívne pomáha pri mentálnom oddelení).
  • Získajte vyhradenú pracovnú plochu. Seď rovno! Vytvorte z nej pracovnú zónu.
  • Dodržiavajte (hrubý) pracovný rozvrh. Minimálne to pre mňa býva 9:00 - 12:00. Čokoľvek pre teba pracuje. Rutina mi pomáha zostať sústredená.
  • Prijmite správny mentálny prístup. Rozpoznajte a pracujte s prácou na voľnej nohe tak, ako by sa s ňou malo zaobchádzať. Rešpektujte svojich klientov a budú vás rešpektovať.

Trvalo mi pár mesiacov, kým som vyvinul správny profesionálny prístup, ale keď som to urobil, urobil to obrovský rozdiel.

5. Poruchy komunikácie

Ja viem, ja viem.

Nerád hovoríš po telefóne. Aj ja, zvlášť keď je neskoro v piatok popoludní.

Skok na rýchle volanie je však oveľa bolestivejší ako reťazce mätúcich e-mailov, ktoré pravdepodobne nebudú vyriešené pred koncom dňa.

E-maily vždy povedú ku klientom a nezávislým pracovníkom, ktorí sa snažia uhádnuť, čo sa druhý snaží povedať, alebo nesprávne interpretujú tón alebo kontext.

Stačí im zavolať!

Pomôže to rozbiť ľad a dostanete odpovede na vaše otázky rýchlejšie a efektívnejšie.

Vynikajúce komunikačné zručnosti vás dostanú na dlhú cestu ako nezávislí a skokom na volanie s klientmi tak často, ako môžete, môžete urobiť dobrý dojem.

Bonusový tip: Často sa oplatí poslať e-mail s následnou kontrolou po telefonickom hovore, len aby ste sa ubezpečili, že máte konverzáciu písomne ​​a potvrdíte, že ste obaja na rovnakej stránke.

A nakoniec (viem ... malo to byť článok 5 tipov ...):

6. Nulový spoločenský život

Jedna z najväčších vecí, ktorá mi chýba pri práci v kancelárii pri nedostatku sociálnych interakcií.

• Čo máš na tento víkend?
  • Chystám sa chytiť kávu, chceš prísť?
  • Omg, videl si včerajšiu epizódu ?!

Spôsob, akým to riešim, je dvoma spôsobmi:

# 1. vynakladajte úsilie na preskočenie hovoru s klientmi

Pozri bod 5.

Najmä ak ste sa s danou osobou nikdy nestretli, je to skvelý spôsob, ako si vybudovať dôveru a dôveru, a dáva vám šancu mať trochu žartovania.

Navyše, keď vám klient dôveruje, budú sa k vám stále vracať.

# 2. vynaložiť úsilie na zapojenie sa do sociálnych aktivít mimo práce

Či už ide o cvičebnú triedu, dobrovoľníctvo alebo nejakú formu spoločenského klubu, je ešte dôležitejšie zapojiť sa do sociálnych aktivít mimo práce, keď pracujete pre seba.

Doprajte si plnú prestávku od práce a zároveň sa z domu dostať von.

Nestaňte sa spoločenským kreslom!

Je to tiež zábavný spôsob, ako sa zapojiť do miestnej komunity, čo je niečo, čo nezískate ako nezávislý pracovník.

Pracujete pre seba? Aké sú niektoré z vašich bežných nástrah? Ako ich porazíte?

Chcete doručiť malé kúsky inšpirácie a rady priamo do vašej doručenej pošty? Zaregistrujte sa na odber e-mailových aktualizácií -> Zostaňte v kontakte.